علائم سرطان پستان چیست؟

علائم سرطان پستان

۱) توده های پستان

توده های پستان مهمترین علامت مراجعه خانم ها به درمانگاه های جراحی پستان است. در برخورد با توده های پستان باید توجه کرد که قوام سخت برخلاف قوام لاستیکی به نفع سرطان پستان می باشد. همچنین حاشیه ی نامشخص و نیز چسبندگی توده ها به اطراف بیشتر مطرح کننده بیماری های بدخیم و سرطانی پستان هستند. اما وجود درد به نفع خوش خیم بودن توده و در مقابل بدون درد بودن توده به نفع بدخیمی است.

 

۲) درد پستان

وجود دردهای سینه ای عمدتاً در بیماری های خوش خیم پستان اتفاق می افتد و بدخیمی عمدتاً منجر به درد پستان نمی شود اما باید توجه کرد که درد یک پستان (درد یک طرفه) که ارتباطی با دردهای دوره ای سیکل قاعدگی (درد دو طرفه و منتشر پستان که در اواخر سیکل قاعدگی تشدید می شود و با شروع خونریزی تخفیف می یابد) ندارد و همچنین با خونریزی از نوک پستان همراه است می تواند مطرح کننده بدخیمی ها و سرطان پستان باشد.

دیگر یافته های پزشکی
درجه بندی توده های پستانی

 

۳) ترشح از نوک پستان

ترشحات پستان در بدخیمی و سرطان ها عمدتاً خونی، یک طرفه (از یک پستان)، همراه با توده، خود به خودی (بدون اثر فشاری) و نیز از یک سوراخ می باشند. بنابراین ترشحاتی که خونی و روشن باشند از نظر احتمال ابتلا به سرطان پستان خطرناک تر هستند. تمام موارد ذکر شده باید به صورت دوره ای توسط جراح سرطان پستان بررسی شوند.

لازم به ذکر است که ترشح در سن بالای 40 سال در خانم ها نیز خطر سرطان را بالا می برد.

 

 

 

جهت نوبت دهی، وقت مشاوره و ویزیت می توانید با شماره مطب جناب آقای دکتر عباس-علی بخشی جراح تیروئید، پستان و سرطان تماس حاصل فرمایید.

۰۲۱-۶۶۱۲۶۰۶۵

۰۲۱-۶۶۱۲۶۰۴۴

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *