روش های تشخیص سرطان سینه توسط متخصص

تشخیص سرطان سینه

روش تشخیص اصلی برای سرطان سینه انجام نمونه برداری با سوزن مخصوص و بررسی پاتولوژی می باشد. نکته ی مهم آنکه استفاده از سوزن بیوپسی روش ارجح برای تشخیص است و هیچگونه اثر ثابت شده ای در پخش کردن سرطان ندارد. امروزه کمتر از نمونه برداری های باز با جراحی توسط جراح سرطان پستان جهت تشخیص استفاده می شود.

تشخیص رادیولوژیک

برخی روش های تشخیص سرطان سینه از قبیل سونوگرافی، ماموگرافی و MRI برای کمک به تشخیص سرطان و بیماری های پستان استفاده می شود. استفاده از آنها بسته به سن و تشخیص بالینی متفاوت است. مثلاً: ماموگرافی در خانم های بالای 40 سال گزینه ی اول است ولی در خانم های جوان تر سونوگرافی کاربرد بیشتری دارد. البته در هر خانم مبتلا به سرطان پستان صرفنظر از سن بایستی ماموگرافی دو طرفه انجام شود.

 

تشخیص رادیولوژیک سرطان سینه
تشخیص رادیولوژیک سرطان سینه

 

سونوگرافی برای تکمیل یافته های ماموگرافی در موارد مشکوک بسیار کاربرد دارد.

جدیدترین ابزار تشخیصی برای تومور پستان MRI است. استفاده از آن در موارد زیر حائز اهمین است:

دیگر یافته های پزشکی
زخم نوک پستان نشانه چیست؟

1- بیمارانی که پروتز پستان دارند و یا قبلاً پستان آنها جراحی خصوصاً زیبایی شده است.

2- خانم هایی که پستان بسیار سفت و بافت متراکم دارند استفاده از MRI در ین حانم ها جزئیات را به مراتب بهتر از 2 ابزار دیگر نشان می دهد.

3- در خانم هایی که سابقه ی سرطان پستان در خانوادشان مثبت است. به علت ریسک بالاتر از MRI استفاده می شود.

 

 

جهت نوبت دهی، وقت مشاوره و ویزیت می توانید با شماره مطب جناب آقای دکتر عباس-علی بخشی جراح تیروئید، پستان و سرطان تماس حاصل فرمایید.

۰۲۱-۶۶۱۲۶۰۶۵

۰۲۱-۶۶۱۲۶۰۴۴

۱ دیدگاه

  • سلام وخسته نباشید دکترببخشید نتیجه پاتولوژی مادرم بشرح زیراست خواهشمنداست درخصوص داشتن راه درمان از طریق جراحی راهنمایی فرمائید. ضمناامیدی به نتیجه گیری هست یانه درغیراینصورت مادرم چندمدت دیگرزنده میماند.باتشکر تشخیص: کوله سیستکتومی کیسه صفرا ۱ سرطان تهاجمی ۲تمایز ۳ تومور حمله به سروزی سطح ۴ حاشیه جراحی رایگان تومور است نشاندار شده به عنوان نمونه برداری از کبد ۱ آدنوکارسینوم متاستاتیک نشاندار شده به عنوان نمونه برداری از صفاق ۱آدنوکارسینوم متاستاتیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *