شیمی درمانی سرطان

در درمان بیماران مبتلا به سرطان پستان در چه مواردی اول شیمی درمانی نیاز است و سپس جراحی، در چه مواردی ابتدا جراحی نیاز است و سپس شیمی درمانی؟

تقدم و تاخر شیمی درمانی بستگی به پیشرفته بودن بیماری در زمان تشخیص دارد به طوری که وقتی بیماری پیشرفته باشد (مثلاً تومور بزرگ باشد و یا تومور به پوست چسبندگی داشته باشد و یا تومور به عضلات چسبندگی داشته باشد و یا مواردی که غدد لنفاوی زیر بغل به صورت گسترده درگیر باشد) بهتر است ابتدا شیمی درمانی انجام شود و سپس جراحی، در بقیه موارد که تومور کوچک است و غدد لنفاوی زیر بغل درگیر نیست درمان جراحی انتخاب اول است و شیمی درمانی احتمالی پس از جراحی انجام خواهد شد.

 

جهت ارتباط بیشتر میتوانید با شماره مطب تماس حاصل فرمایید.

۰۲۱-۶۶۱۲۶۰۶۵

۰۲۱-۸۸۶۷۸۶۹۷

2 دیدگاه

  • سلام و وقت بخیر آقای دکتر چه گروه بیماران کانسر پستانی شیمی درمانی نمیشوند و چه بیمارانی بهتره شیمی درمانی را قبل از جراحی انجام بدن؟

    • باسلام خدمت شما
      در مواردی که سرطان پستان در مراحل بسیار اولیه تشخیص داده شده است، نیازی به شیمی درمانی نیست و گاهاً بسته به نوع تومور، اندازه آن، درگیری زیر بغل و اندازه پستان بیمار، سن او و نوع عمل درخواستی، جراح و متخصص شیمی درمانی تصمیم به انجام شیمی درمانی قبل از عمل جراحی می گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *